Wyjdź ze strefy komfortu!!!

Strefa komfortu –Agnieszka Boryna
To chyba najczęściej powtarzane zdanie ostatnich lat wśród trenerów rozwoju osobistego. Ma ono oczywiście swoje sensowne uzasadnienie i jednocześnie potrafi wzbudzić wiele frustracji.

Czym jest owa strefa komfortu i skoro jest taka komfortowa to dlaczego mamy ją opuszczać?

Jak wskazuje nazwa strefa komfortu to taki bezpieczny azyl, w którym wszystko jest nam znane, lubiane i bezpieczne. Strefa komfortu niczego od nas nie wymaga, nie stawia przed nami wyzwań, niczego nowego nas nie uczy i w żaden sposób nie wpływa na nasz rozwój. Myślę, że możemy postawić znak między strefą komfortu = stabilizacją.

Największa zabawa zaczyna się kiedy granice tej strefy zaczniemy przekraczać. Wiąże się to z odwagą ponieważ wkraczasz na nieznane wody. Nie wiesz czego możesz się spodziewać, nie masz pojęcia jak zareaguje Twoje ciało i umysł. Żeby osiągać wyznaczone przez siebie cele zaczynasz wykonywać zupełnie nowe czynności. Okazuje się, że przebywanie poza strefą komfortu jest niewygodne i powoduje u Ciebie utratę poczucia bezpieczeństwa. Nigdy nie wiesz co czeka Cię za rogiem. Ta nieznana i niewiadoma jest najbardziej ekscytująca w całym procesie rozwoju. Bo Twój największy talent kryje się za Twoim największym strachem.

Strefa komfortu –Agnieszka Boryna

Jeżeli dopiero rozpoczynasz swój rozwój osobisty i jesteś przerażona tą całą strefą i jej opuszczaniem to zdradzę Ci moje tipy jak to sobie ułatwić:

  • obudź w sobie dziecko. Dzieci non stop przekraczają swoje granice. Bo się uczą, bo zbierają doświadczenia, nabierają nowych umiejętności;
  • poczuj w sobie głód życia, chęć zdobywania nowych szczytów;
  • obudź w sobie odkrywcę. Przypomnij sobie jak się czujesz kiedy jedziesz na urlop w nowe miejsce. To też jest wyjście ze strefy komfortu ale tym razem przyjemne.

Mój tip który bardzo mi pomógł kiedy rozpoczynałam swój rozwój osobisty.
Zamiast wychodzić ze strefy komfortu spróbuj poszerzyć swoją strefę komfortu.
Brzmi lepiej prawda?

Agnieszka Boryna
Autorka kursu dla kobiet Kobieta Niemożliwa. Pasjonatka zdrowego stylu życia. Pozytywnie nastawiona do życia. Obsesyjnie podążająca za swoim rozwojem osobistym. Pełna energii i przewlekle głodna życia. Uczy inne kobiety jak stać się autorką swojej biograf, żyć na własnych warunkach i osiągać to, co dla innych niemożliwe.

Sprawdź te powiązane posty

Odczarujmy Coaching

Odczarujmy Coaching

Coaching był czymś, co zawsze mocno mnie interesowało. Jeśli obserwujesz mnie już jakiś czas to pewnie zauważyłaś, że rozwój osobisty jest moją pasją. Natomiast chciałam robić to najlepiej jak to możliwe, w zgodzie ze swoimi wartościami, mając na względzie dobro i...

czytaj dalej
Przekonania. Nasze czy nie nasze?

Przekonania. Nasze czy nie nasze?

W ostatnim czasie bardzo dużo mówi się o przekonaniach. Cieszę się, że mamy coraz większą świadomość tego, że przekonania są, że rzutują na nasze życie, najczęściej w negatywny sposób, że nad przekonaniami można pracować, że można je zmieniać. Ja w swojej pracy często...

czytaj dalej
Akceptacja

Akceptacja

Do tej pory uważałam, że akceptacja jest pewnego rodzaju przyznaniem się do swoich słabości i manifestacją swoich porażek. Jest pogodzeniem się z negatywnym stanem faktycznym, założeniem rąk i poddaniem się temu, co przyniesie los. A ja nie lubię się poddawać i...

czytaj dalej

0 komentarzy

0 komentarzy

Wyślij komentarz